Pożyczki firmowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Zdarza się, że pożyczki firmowe są koniecznością. Właściciele własnych przedsiębiorstw z jednej strony cieszą się z odpowiedzialności za swoje finanse, a z drugiej martwią ryzykiem z tym związanym. Brak płynności finansowej, spadająca liczba zleceń to niemały problem. W takiej sytuacji zmuszeni są do skorzystania z pożyczek pozabankowych. To szybka gotówka, z minimum formalności lub całkowitym ich brakiem. W przeciwieństwie do kredytów bankowych, gdzie trzeba wykazać się prowadzeniem firmy od co najmniej 12 miesięcy, udokumentować jej przychody oraz nie posiadać negatywnych wpisów w BIK.  https://creditnow.pl/pozyczki-firmowe/

Pożyczki firmowe, czy są drogie?

Oprocentowanie pożyczek firmowych jest podobne do tych udzielanych klientom indywidualnym. Negocjowanie warunków umowy jest możliwe dopiero przy wyższych kwotach, niestety nie są one tak korzystne, jak te, które można otrzymać przy kredycie w banku. Stąd też, warto pomyśleć nad złożeniem wniosku o kartę kredytową. Można ustalić przy niej limit do nawet kilkunastu tysięcy, a to pozwoli zachować płynność nie biorąc pożyczek. Jednak j,ak już wcześniej wspomniano, nie każdy taką ofertę od banku może otrzymać. Pozostaje, więc pożyczka firmowa pozabankowa.

Pożyczki firmowe  pozabankowe bez BIK

Wśród dostępnych na rynku ofert można odnaleźć pożyczki dla firm bez sprawdzania BIK. To ważne, szczególnie jeśli przedsiębiorstwu zdarzyły się problemy finansowe połączone z wpisem do BIK. Nie przekreśla to jednak szansy na otrzymanie pomocy z parabanku. Dodatkowo często nie wymagają zaświadczeń z Urzędu Skarbowego, przez  co wnioskowanie o otrzymanie pożyczki odbywa się w szybkim tempie.

Reasumując, jeśli jest się właścicielem przedsiębiorstwa, a chwilowo występują problemy z płynnością finansową – nie ma się czym martwić. Można skorzystać z finansowania przez parabank, który umożliwia pożyczki firmowe.